Pożar sadzy

http://straz.wegrow.pl

strazakDnia 19.10.2013r. w godzinach wieczornych zastępy OSP zostały zadysponowane do prawdopodobnego pożaru sadzy w przewodzie dymowym kominka w murowanym domu mieszkalnym. Palenisko kominka zastało wygaszone przez domowników przed przybyciem Straży Pożarnej. Przybyły na miejsce zastęp OSP Łochów sprawdził pomieszczenia przyległe do przewodu kominowego; przy pomocy detektora nie stwierdzono obecności CO, przewietrzono pomieszczenia.

Sprawdzono przewód kominowy nie stwierdzając pożaru ani uszkodzeń (sadze prawdopodobnie już się wypaliły) oraz elementy poddasza przylegające do komina. Udzielono informacji właścicielce budynku o jej obowiązkach wynikających z ustawy Prawo Budowlane wraz z zaleceniem wyczyszczenia przewodu kominowego przez kominiarza przed ponownym rozpoczęciem jego użytkowania.

Share

Copyright © 2011-2019 OSP Łochów Al. Węgrowska 102
Powered by BOBER