Wybuch w Borzymach

strazakW dniu 02.12.2014r. o godzinie 14:50 Zastęp GCBARt 5/32 został zadysponowany do pożaru zabudowań w miejscowości Borzymy gmina Jadów Pow. Wołomin. Po przybyciu na miejsce stwierdzono że doszło do wybuchu w warsztacie samochodowym murowanym o wymiarach 11x8x5 przekrytym płytą falista bitumiczną. Warsztat przylegał do budynku mieszkalnego murowanego parterowego o wymiarach 7x20x5 przekrytego blacho dachówką. W wyniku wybuchu doszło do całkowitego zniszczenia budynku warsztatu wraz z wyposażeniem

(maszyny, urządzenia warsztatowe i dwa samochody osobowe) oraz zapaleniu się poddasza nad budynkiem mieszkalnym. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, w pierwszym  etapie działań podano dwa prądy wody w natarciu a po dojeździe następnych zastępów kolejnych dwóch prądów. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do częściowej rozbiórki dachu w celu zlikwidowania zarzewi ognia pod blacho dachówką. Równocześnie przeprowadzono ewakuacje mienia z budynku mieszkalnego. W pobliżu pożaru znajdowała się butla z acetylenem która uległa nagrzaniu. Butla została umieszczona w metalowej beczce i zalana wodą w celu schłodzenia.
W akcji uczestniczyły jednostki: 

1) GCBA -Rt 5/36 SCANIA - OSP Łochów; Ilość osób: 6
2) GBA -Rt 3,5/30 Mercedes - OSP Jadów;  Ilość osób: 5
3) GBA 3/16 Renault S170 - OSP Myszadła;  Ilość osób: 4
4) GCBA -Rt 5/32/500  - Posterunek Tłuszcz;  Ilość osób: 5
5) GCBA 7/64/4  - JRG Wołomin;  Ilość osób: 3
6) SLOp Ford Ranger - RG Wołomin; Ilość osób: 2
Copyright © 2011-2019 OSP Łochów Al. Węgrowska 102
Powered by BOBER