Tragiczny wypadek w Zawiszynie

wypadekW dniu 15.01.2015r o godzinie 12:37 Zastąp GCBARt 5/32 został zadysponowany do wypadku drogowego w miejscowości Zawiszyn powiat Wołomin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w wypadku drogowym brały udział trzy pojazdy: samochód osobowy Chevrolet Corvette, dostawczy Fiat Doblo, ciężarowy Volvo FM 480 z naczepą izoterma. Samochód osobowy znajdował się pod naczepą która stała w poprzek drogi, ciągnik siodłowy poza pasem jezdni na poboczu. Samochód dostawczy znajdował się około 30 metrów od wymienionych pojazdów w rowie na prawym boku. Kierujący pojazdem ciężarowym opuścił go o własnych siłach z obrażeniami palców prawej dłoni. Lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon u kierującego samochodem dostawczym.

Ze względu na brak możliwości dotarcia do kierowcy samochodu osobowego, strażacy przystąpili do wykonania dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych. U kierującego wydobytego z pojazdu znajdującego się pod naczepą lekarz stwierdził zgon. Po wykonaniu czynności dochodzeniowo- śledczych przez Policje i Prokuratora przystąpiono do wydobycia z wraku pojazdu kierowcy samochodu dostawczego. Dalsze czynności polegały na pomocy służbom drogowym w usunięciu pojazdów z drogi jak również posprzątaniu jezdni z elementów pojazdów i neutralizacji zalegających płynów eksploatacyjnych. Droga krajowa nr 50 była nie przejezdna przez kilka godzin. Na miejsce zdarzenia przybył Zastępca Komendanta Powiatowego PSP Wołomin, Oficer Operacyjny Województwa PSP. W działaniach uczestniczyły zastępy: OSP Łochów, OSP Jadów, OSP Równe, JRG Wołomin (posterunek Tłuszcz), Poza tym na miejsce przybyły dwa zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja z WRD Wołomin i KP Jadów.

 

Share

 

 

    

 

Copyright © 2011-2019 OSP Łochów Al. Węgrowska 102
Powered by BOBER