Pożar w Płatkownicy

strazakW dniu 18.09.2015 r o godzinie 13:49 zostaliśmy zadysponowani do pożaru zabudowań w miejscowości Płatkownica gm. Sadowne. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano następująca sytuacje: budynek mieszkalny drewniany o wymiarach 10x7 w całości objęty pożarem oraz drewnianą stodołę  o wymiarach 12x8 w której paliły się bele siana. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji oraz podaniu w  sumie 6 prądów wody w natarciu na palące się budynki. Z budynku mieszkalnego wyniesiono butlę gazową która została schłodzona prądem wody.

Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do mozolnego wywożenia bel siana (około 50 szt) na pole i dokładnie je przelano. Akcja gaśnicza trwała około 5 godzin. Budynek mieszkalny spalił się całkowicie. Stodoła uległa mocnemu nadpaleniu. W akcji uczestniczyli: GCBARt 5/32 OSP Łochów, JRG Węgrów, Posterunek Ostrówek, dwa zastępy JRG Ostrów Mazowiecka, dwa zastępy OSP Sadowne, OSP Sokółka, OSP Wilczogęby, OSP Zalesie, Pogotowie energetyczne, Policja.

 

Share

 

 

 

 

    

 

Copyright © 2011-2019 OSP Łochów Al. Węgrowska 102
Powered by BOBER