Dwa wypadki o poranku

wypadekPracowity sobotni poranek (14.05.2016) zastęp GCBARt  5/32 wyjeżdżał do dwóch zdarzeń. Pierwszy wyjazd około siódmej, zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką skrzyżowanie ulic Nowowiejskiej z Węgrowską  w Łochowie. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia odłączeniu akumulatorów, uprzątnięciu drogi z rozlanych płynów eksploatacyjnych. Kierowca samochodu osobowego miał rozbitą głowę ale po opatrzeniu rany odmówił przewiezienia do szpitala. Droga krajowa nr 62 była nie przejezdna przez 30 minut. w działaniach uczestniczyli OSP Łochów, JRG Węgrów (dwa zastępy) , Pogotowie z Łochowa, Policja z KP Łochów.

Drugi raz syrena zawyła 9:08 zgłoszenie brzmiało że na drodze numer 50 na 252 kilometrze doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Niezwłocznie po alarmowaniu zastęp GCBARt 5/32 udał się alarmowo do miejsca zdarzenia.W trakcie dojazdu ustalono że zdarzenia ma miejsce na sąsiednim powiecie Wołomin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono że doszło do kolizji dwóch samochodów ciężarowych, sam. ciężarowy z naczepą Renault ( cysterna) przewożący gaz LPG oraz sam. ciężarowy MAN ( cysterna ) przewożący cement. Kierowcy opuścili pojazdy o własnych siłach przed przybyciem straży i nie potrzebowali pomocy medycznej. Zablokowany jeden pas drogi ruch odbywał się wahadłowo. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia odłączeniu akumulatorów, pomocy w kierowaniu ruchem oraz na sprawdzeniu szczelności cysterny i wyeliminowaniu ewentualnych wycieków płynów eksploatacyjnych. W akcji uczestniczyli GCBARt 5/32 OSP Łochów, GCBARt 4/27 JRG Węgrów Posterunek Ostrówek, GBARt 2/20 JRG Wołomin Filia Tłuszcz, Policja z KP Jadów.

Share

 

 

    

Copyright © 2011-2019 OSP Łochów Al. Węgrowska 102
Powered by BOBER