Wypadek na drodze wojewódzkiej 636.

W dniu 10.10.2016 roku o godzinie 12:59 nasza jednostka została zaalarmowana przez SKKP w Węgrowie do wypadku drogowego między Zawiszynem a Jadowem na drodze wojewódzkiej 636.  Zastęp GCBARt 5/32 udał się alarmowo w pełnej obsadzie do miejsca zdarzenia. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia czołowego samochodu osobowego (Fiat Panda) z ciężarówką  (Skania). Samochód Fiat znajdował się na środku drogi natomiast ciężarówka na poboczu a tył pojazdu blokował jeden pas ruchu.

Kierująca samochodem osobowym była zakleszczona w pojeździe druga osoba podróżująca tym pojazdem została ewakuowana z pojazdu przez osoby postronne przed przybyciem straży. Kierujący pojazdem ciężarowym nie wymagał interwencji medycznej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca prowadzonych działań, wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej w samochodzie osobowym  przy pomocy sprzętu hydraulicznego i wciągarek samochodowych. Po wydobyciu z pojazdu poszkodowaną kobietę przekazano ZRM. Równocześnie  poszkodowanemu, który znajdował się poza pojazdem wykonano stabilizację odcinka szyjnego kręgosłupa i przełożono na nosze ortopedyczne oraz zapewniono komfort termiczny następnie został przekazany przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego.  Wszystkim poszkodowanym zostało udzielone wsparcie psychiczne. Osoby poszkodowane po zaopatrzeniu na miejscu zdarzenia zostały przetransportowane do okolicznych szpitali. Po wykonaniu przez policję oględzin miejsca wypadku samochody zostały usunięte przez pomoc drogową. Droga została uprzątnięta z rozlanych płynów eksploatacyjnych i szczątków pojazdów. Przywrócono ruch na wyłączonym odcinku drogi. W działaniach uczestniczyli: OSP Łochów, OSP Jadów, OSP Równe, JRG Wołomin (posterunek tłuszcz) Dowódca JRG Wołomin, Z-ca Dowódcy JRG Wołomin, ZRM z Łochowa, ZRM z Tłuszcza, Policja KP Jadów WRD Wołomin.

 

Share

 

 

 

 

    

 

 

 

Copyright © 2011-2019 OSP Łochów Al. Węgrowska 102
Powered by BOBER