Pożar budynku mieszkalnego

strazakW dniu 18.11.2016 o godzinie 12:16 zostaliśmy zaalarmowani przez SKKP w Węgrowie. Zastęp GCBARt 5/32 udał się alarmowo do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Zagrodniki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy budynek mieszkalny o konstrukcji drewnianej o wymiarach 10m X 8m, przekryty blachą. Strych budynku objęty był pożarem. Konstrukcja budynku pozwalała na szybkie rozprzestrzenianie się pożaru. Osoby zamieszkujące budynek opuściły go przed przybyciem straży.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca działań oraz na podaniu trzech prądów wody w natarciu na palące się poddasze. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiliśmy do mozolnego przelewania pogorzeliska. Przeprowadzono niezbędne prace rozbiórkowe konstrukcji budynku w celu zlikwidowania zarzewi ognia ukrytych głęboko w ścianach i suficie. Działania trwały około 3 godzin. W akcji uczestniczyli : OSP Łochów, OSP Łochów ul Fabryczna, OSP Ostrówek, OSP Stoczek, JRG Węgrów, Policja z KP w Łochowie, Pogotowie Energetyczne.

Share

 

 

    

Copyright © 2011-2019 OSP Łochów Al. Węgrowska 102
Powered by BOBER