Pożar warsztatu samochodowego

strazakW dniu 08.12.2016r. o godzinie 20:42 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Węgrowie do pożaru warsztatu samochodowego w Łochowie przy Alei Węgrowskiej nieopodal naszej remizy. Niezwłocznie do pożaru wyjechały dwa nasze samochody Scania GCBARt 5/32 i Star GBA 2,5/20. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdziliśmy że budynek warsztatu jest w całości objęty pożarem. Po rozpoznaniu i zrobieniu wywiadu od osób znajdujących się na miejscu uzyskano informację że w budynku warsztatu znajduje się samochód osobowy oraz butle z gazami technicznymi acetylen, tlen ,dwutlenek węgla. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji.

Następnie na podaniu dwóch prądów piany ciężkiej w natarciu na palące się wnętrze warsztatu, oraz na podaniu jednego prądu wody w obronie na budynek przyległy bezpośrednio do warsztatu. Po odnalezieniu butli z gazami technicznymi podano na nie prąd wody w celu ich schłodzenia. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do dokładnego przelewania pogorzeliska. Po około godzinie schładzania butli z gazami technicznymi głównie acetylenu stwierdzono nieszczelność tej butli. Podjęto decyzję przetransportowania tej butli do kanału wypełnionego wodą i nadzorowania przez 24 godziny przez nasz zastęp GCBARt 5/32. Spaleniu uległ cały warsztat wraz z wyposażeniem i samochodem osobowym znajdującym się w środku. Na szczęście udało się uratować budynek przyległy bezpośrednio do tego warsztatu. Działania gaśnicze trwały około trzech godzin a dozór pogorzeliska przez naszą jednostkę 24 godziny. W akcji uczestniczyli: dwa zastępy GCBARt 5/32 i GBA 2,5/20 z OSP Łochów, zastęp GBA 2,5/20 z OSP Łochów ul. Fabryczna, zastęp GBA 2,5/20 z OSP Budziska oraz zastęp GBARt 2,6/25 z JRG Węgrów, Policja z KP Łochów.

 

Share

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

Copyright © 2011-2019 OSP Łochów Al. Węgrowska 102
Powered by BOBER