Śmiertelny wypadek w Łojewie

wypadekW dniu 14.01.2017r. o godzinie 11:00 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Węgrowie do wypadku drogowego w miejscowości Łojew na drodze krajowej nr. 50. Zastęp GCBARt 5/32 udał się alarmowo do zdarzenia w pełnej obsadzie. Po przybyciu na miejsce zastano dwa samochody ciężarowy i osobowy po zderzeniu czołowym. Ciężarówka znajdowała się w przydrożnym rowie a samochód osobowy na poboczu.

W samochodzie znajdował się zakleszczony kierowca u którego lekarz z ZRM stwierdził zgon. Kierowca ciężarówki opuścił pojazd o własnych siłach nie odniósł żadnych obrażeń. Działania straży w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca działań odłączeniu akumulatorów w samochodzie ciężarowym, zakręceniu  dopływu gazu w osobówce. Po wykonaniu czynności dochodzeniowo śledczych przez policję przystąpiono do wykonania dostępu żeby można było wyjąć z wraku pojazdu zwłoki kierowcy. Samochód był na tyle zgnieciony że trzeba było użyć wciągarek samochodowych i narzędzi hydraulicznych. Droga krajowa przez cztery godziny była nie przejezdna. W działaniach uczestniczyli: OSP Łochów, OSP Ostrówek, OSP Łochów ul. Fabryczna, JRG Węgrów, ZRM z Łochowa, Policja z Łochowa i Węgrowa, Prokurator z Węgrowa.

Share

 

 

    

Copyright © 2011-2019 OSP Łochów Al. Węgrowska 102
Powered by BOBER