Pożar budynku gospodarczego

strazakW dniu 20.06.2017r o godzinie 0:40 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru budynku gospodarczego w Kamionnie. Nasza jednostka przybyła na miejsce pożaru jako pierwsza i zastaliśmy następująca sytuacje. Budynek gospodarczy drewniany (stodoła) o wymiarach 15X5 przekryta eternitem w całości objęta pożarem, oraz w bliskiej odległości (ok 1m) budynek mieszkalny murowany z użytkowym poddaszem o wymiarach 5 X10 przekryty papą.

Dach na budynku mieszkalnym zaczynał się palić. Działania straży w pierwszej fazie polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na budynek mieszkalny i część stodoły która znajdowała się blisko budynku mieszkalnego. Po przybyciu kolejnych jednostek wprowadzono rotę w aparatach ochrony dróg oddechowych z prądem wody na poddasze budynku w celu dokładnego dogaszenia palącego się dachu. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do dokładnego przelewania pogorzeliska po budynku gospodarczym który uległ całkowitemu spaleniu. Budynek mieszkalny udało się uratować (spaleniu uległa niewielka część dachu oraz okopceniu pomieszczenia na poddaszu). Przyczyną pożaru najprawdopodobniej było podpalenie. W akcji uczestniczyli: OSP Łochów, OSP Łochów ul Fabryczna, OSP Baczki JRG Węgrów (posterunek Ostrówek) JRG Węgrów, Policja z KP Łochów.

Share

 

 

Copyright © 2011-2019 OSP Łochów Al. Węgrowska 102
Powered by BOBER