Pracowity dzień

29 czerwca okazał się pracowitym dniem  dla strażaków z naszej jednostki. Działania zaczęliśmy o godzinie 1:20 w nocy gdzie zostaliśmy zadysponowani do pożaru stodoły w miejscowości Baczki. Po przybyciu na miejsce akcji zastaliśmy budynek drewniany o wymiarach 10x14 w całości objęty pożarem. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca działań oraz na podaniu czterech prądów gaśniczych w natarciu na palący się budynek. Po przygaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki nadpalonej konstrukcji i dokładnym przelewaniu pogorzeliska. Dużym utrudnieniem dla strażaków było nagromadzenie w spalonej stodole około 30 metrów sześciennych drzewa opałowego.
Dzięki uprzejmości jednego z mieszkańców wsi który przyjechał fadromą i rozgarną drzewo które można było dopiero dokładnie przelać wodą. Działania straży trwały do godzin rannych Rozgarnięcie drzewa przez ciężki sprzęt budowlany skróciło o kilka godzin działania gaśnicze.
W akcji uczestniczyli: OSP Łochów , OSP Łochów ul. Fabryczna , OSP Baczki, JRG Węgrów, JRG Węgrów (posterunek Ostrówek) Policja z KP Łochów.
Następny raz zadysponowano naszą jednostkę o godzinie 13 56 do usuwania skutków nawałnicy jak przeszła nad powiatem Węgrowskim. Udaliśmy w kierunku Węgrowa dr nr 62  i usuwaliśmy po kolei powalone drzewa. W Kamionnej skręciliśmy na Zambrzyniec i dojechaliśmy aż Zgrzebich usuwając kilka wiatrołomów. Po około 3 godzinach wróciliśmy do koszar. O godzinie 20 49 ponownie wyjechaliśmy do usuwania skutków nawałnicy tym razem w Kierunku Wyszkowa. Po godzinie wróciliśmy do Remizy.

 

Share

 

 

 

 

Copyright © 2011-2019 OSP Łochów Al. Węgrowska 102
Powered by BOBER