Pożar budynku w Łojkach

strazakW dniu 26.02.2018 o godzinie 19:39 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendant Powiatowego zadysponował nasza jednostkę do pożaru budynku w miejscowości Łojki. Do pożaru wyjechaliśmy na dwa samochody gaśnicze GCBARt 5/32 i GBA 2,5/20. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy rozwinięty pożar w budynku mieszkalno-gospodarczy o wymiarach 14X10 przekryty blachą. Część gospodarcza i poddasze objęte było pożarem. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca pożaru odłączeniu prądu i sprawdzeniu czy w części mieszkalnej niema mieszkańców. Równolegle z tymi działaniami zostały podane trzy prądy gaśnicze w natarciu.

Kolejne dojeżdżające zastępy zostały zobligowane do dowożenia wody z hydrantu oddalonego kilka kilometrów od zdarzenia. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do odymiania budynku i dokładnego przelewania pogorzeliska. Dużym utrudnieniem w trakcie działań gaśniczych był 20 stopniowy mróz. W akcji uczestniczyli: OSP Łochów Scania GCBARt 5/32, Star 266 GBA 2,5/20 OSP Łochów ul Fabryczna Star-Man GBA 2,5/20, SH 18, OSP Ostrówek Renault GBARt 3,5/24, Star-Man GBA 2,5/20, JRG Węgrów Man GBARt 3/26, Policja z KP Łochów, Pogotowie Energetyczne.

 

Share

 

 

 

 

Copyright © 2011-2019 OSP Łochów Al. Węgrowska 102
Powered by BOBER